حبس شدن در آسانسور

یکی از موقعیت هایی که برای تعدادی از افراد می تواند بسیار استرس زا باشد، توقف آسانسور در بین طبقات و گیر کردن در آن است. این موقعیت ممکن است برای برخی اضطراب، تنگی نفس و عصبانیت شدید را به همراه داشته باشد. تیم آریان لیفت در این مقاله سعی دارد شما را با 8 باید و نباید در هنگام حبس شدن در آسانسور آشنا کند.

1-حفظ آرامش

اولین و مهمترین کاری که در این موقعیت باید انجام شود، حفظ آرامش و انتظار برای کمک است. بهتر است سعی نکنید درها را با زور باز کنید. علاوه بر حفظ آرامش خود، دیگران را نیز با خودتان همراه کنید.

2-زنگ هشدار

در همه آسانسورها دکمه ای به عنوان زنگ هشدار در نظر گرفته شده است. این دکمه ممکن است دارای تصویر تلفن یا زنگ باشد. در هنگام گیر کردن در آسانسور، این زنگ را فشار دهید و منتظر پاسخ بمانید. در اولین فرصت مسئول رسیدگی، به شما پاسخ می دهد و به کمکتان می آید.

3-تمرکز

پرسنلی که برای کمک می آیند، دستورالعمل هایی را به شما ارائه می دهند. تمرکز بر روی آن راهکارها و انجام دقیقشان می تواند به خارج شدن هرچی سریعتر شما از آن موقعیت کمک کند.

4-محل ایستادن

پس از تماس با متخصص یا فردی کمک کننده، در سمت عقب کابین بایستید. هنگامی که فردی از شرکت ارائه دهنده خدمات آسانسور بخواهد در را باز کند، بهتر است در سمت انتهایی کابین ایستاده باشید و در مسیر آن ها نباشید.

5-استفاده از وسایل ارتباطی

تلفن های همراه معمولا در آسانسور آنتنی ندارند. اما اگر موبایل خودتان یا یکی از افراد حاضر در آسانسور آنتن داشت، وضعیت خود را به فردی که بتواند به شما کمک کند اطلاع دهید. معمولا شماره پشتیبانی در داخل کابین نوشته شده است.

6-پرش ممنوع

وقتی آسانسور خراب می شود، برخی سعی دارند با پریدن و انجام حرکات اضافی، آن را به کار بیاندازند. این اعمال می تواند بر سیستم تثبیت کننده کابین اثر گذاشته و نجات را دشوارتر کند.

حبس شدن در آسانسور

7-سعی نکنید خارج شوید

حتی اگر درها کمی باز هستند و می توانید از آن جا خارج شوید باز هم منتظر پرسنل متخصص بمانید. آن ها مطمئن می شوند آسانسور خاموش است و شما را خارج می کنند. اما اگر خودتان اقدام به خروج کنید ممکن است آسانسور دوباره شروع به حرکت کند و شما بین درها بمانید. این اتفاق بسیار خطرناک است.

8-سعی نکنید درها را باز کنید

به دلیل اضطرابی که آن لحظه به شما دست می دهد، امکان دارد بخواهید به هر روشی شده در را باز کنید. اگر به هر دلیلی آسانسور هنگامی که در باز است شروع به حرکت کند، جان افراد حاضر در آسانسور به خطر می افتد.

در این مطلب سعی کردیم 8 باید و نباید در هنگام حبس شدن در آسانسور را به شما منتقل کنیم. هنگامی که در آسانسور حبس شدید کافیست آرامش خود را حفظ کنید، نگران نباشید و به نیروهای متخصص اطمینان کنید. شما با رعایت چندین نکته ساده می توانید به راحتی و سلامت از آسانسور خارج شوید.

طراحی و ساخت آسانسور ساختمان تجاری یا مسکونی خود را به تیم حرفه ای و قابل اعتماد که با توجه به موارد امنیتی و با استفاده از مواد اولیه مرغوب عمل می کنند، بسپارید.

برای جلوگیری از خرابی آسانسور و حبس شدن افراد در آن، عملیات تعمیر و نگهداری را به صورت منظم و سختگیرانه انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *